Nem úgy alakult a helyosztó napja a Delta Tigrisek U17-es leány csapatának, ahogy azt előzetesen szerették volna, de az egész szezon teljesítménye így is elismerést érdemel. A lányok a Szalayné Sebők Éva U17 Országos Bajnokság II. osztályának 4–6. helyéért léptek pályára Nyíregyházán, ahol végül a hatodik helyen zárták a sorozatot.
A nap első mérkőzésén a KSE volt az ellenfél, amely ellen elsősorban a nyitásfogadás okozott komoly gondot a Delta számára, emiatt a támadójáték sem tudott igazán hatékonyan működni. A második szettben már voltak biztató jelek, ekkor játszott a csapat a legértékelhetőbben, de a végjátékban elkövetett hibák miatt ezt a játszmát sem sikerült megnyerni. A KSE 3–0-ra megnyerte a találkozót.
A folytatásban a házigazda Nyíregyháza ellen már bátrabban röplabdáztak az érdi lányok. Az első szettben még akadtak problémák a fogadásokkal, a második játszmára viszont összeállt a játék, és a lányok megmutatták, mire képesek. A harmadik szettben szettlabdáig jutott a csapat, de nem sikerült lezárni a játszmát, ez pedig a negyedik szett teljesítményére is rányomta a bélyegét. A Nyíregyháza végül 3–1-re győzött.
Dömötör-Mátrai Beáta vezetőedző a torna után kiemelte: a lányok nagyon sokat fejlődtek az idény során. Mint fogalmazott, ha év elején azt mondják, hogy a csapat a hatodik helyen végez, elégedett lett volna, most viszont maradt benne hiányérzet. Ezeket a tapasztalatokat már a következő szezonban tudják kijavítani.
U17 II. osztály helyosztó 4-6. helyért, Nyíregyháza
KSE U17 – Delta Tigrisek 3–0
Delta Tigrisek – Nyíregyháza 1–3
A Delta kerete: Koszta, Arányi, Dömötör, Kozma, Kudomrák, Bartha, Szabó, Nagy, Somkuti, Mitró, Szilágyi, Tóth Lazányi.


5 x magyar bajnok,







